Dofinansowanie do szkoleń.

Pozyskanie dofinansowania do rozwoju kompetencji Twoich pracowników może być trudnym i żmudnym procesem. Aż 80% wniosków jest odrzucanych lub kierowanych do poprawki. Pomożemy Ci za darmo wypełnić wniosek i zwiększyć Twoje szanse, nie ważne w jakiej branży pracujesz, sprawdź swoje możliwości!

Od 2007 roku z powodzeniem wspieramy naszych klientów pozyskując dla nich dofinansowania do realizacji projektów rozwojowych. Mamy doświadczenie zarówno z realizacją projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, jak i środków krajowych, jak Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Skorzystanie z dotacji może oznaczać nawet 100% dodatkowych środków w budżecie szkoleniowym. 

Aktualnie zapraszamy do współpracy przy planowaniu, pozyskiwaniu środków i realizacji projektów dofinansowanych z KFS.

Co to jest KFS?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pula środków, którą mają co rok do dyspozycji wszystkie Powiatowe Urzędy Pracy w Polsce. W 2023 będzie to łącznie około 250 mln zł. Środki te są przeznaczone na dofinansowanie działań związanych z podnoszeniem i dostosowaniem kompetencji pracowników przedsiębiorstw.

O dofinansowanie mogą się starać również duże przedsiębiorstwa. Poziom dofinansowania może osiągnąć 100% kosztów szkolenia dla firm mikro. Dla pozostałych firm jest to 80% kosztów.

Jak z nich skorzystać?

Dofinansowanie jest udzielane przez Powiatowy Urząd pracy na podstawie wniosku złożonego przez pracodawcę. Wniosek może dotyczyć więcej niż jednego pracownika i więcej niż jednego szkolenia. 

Pracownicy objęci wnioskiem powinni spełniać kryteria, które co roku ogłasza Ministerstwo odpowiedzialne za sferę pracy (aktualnie MRPiPS). Wśród kryteriów szczególnie ważne dla pracodawców są te związane z wiekiem pracowników (45+) lub wykonywanym przez nich zawodem (barometrzawodow.pl).

Po złożeniu przez pracodawcę wniosku wraz z załącznikami PUP może się do niego odnieść, dopytać o szczegóły, poprosić o zmiany. Ten etap trwa około 2 miesięcy. Po zaakceptowaniu wniosku przez PUP podpisywana jest umowa o udzielenie dotacji i na jej podstawie można rozpocząć projekt szkoleniowy.

Do czego możemy się przydać?

Proponujemy model współpracy, w którym bezpłatnie przygotujemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie przy minimalnym zaangażowaniu z Państwa strony a następnie profesjonalnie zrealizujemy dofinansowane usługi.

W ostatnich kilka latach z sukcesami realizowaliśmy dzięki KFS:

 • programy typu First Line Manager dla Liderów produkcji / Majstrów / Brygadzistów,
 • programy w zakresie wdrażania LEAN MANAGEMENT i QUALITY MANAGEMENT,
 • kompleksowe programy adresowane do zespołów sprzedaży i obsługi klienta,
 • podnoszenie kompetencji kadr magazynów i logistyki wewnętrznej,
 • szkolenia w zakresie zarządzania projektami,
 • a nawet kursy obsługi Excel;)

Jak działamy?

1

Zweryfikujemy dostępne możliwości

W pierwszym kroku współpracy weryfikujemy dostępne możliwości w oparciu o informacje pozyskane od klienta lub dane systemów publicznych. Uzyskacie od nas kompleksową i wiarygodną informację o dostępnych źródłach finansowania dla Waszych projektów. Organizacje, w zależności od wielkości oraz dotychczas wykorzystanej pomocy publicznej mają różne możliwości pozyskania dofinansowania do projektów rozwojowych. Potrafimy się poruszać w przepisach i procedurach, które regulują pomoc publiczną.

2

Przygotujemy wniosek

Angażując Was w możliwie najmniejszym stopniu opracujemy wniosek o dofinansowanie planowanego projektu rozwojowego. Wesprzemy Was również w kontakcie z urzędami. Na każdym etapie aplikowania o środki pomaga Wam dedykowany konsultant.

3

Zrealizujemy uszyty na miarę projekt rozwojowy i pomożemy go właściwie rozliczyć

Po uzyskaniu dofinansowania zrealizujemy projekt rozwojowy, zgodnie z planami Waszej organizacji.

Nasze dofinansowane projekty dotyczyły między innymi:

 • szkoleń dla Liderów produkcji / Majstrów / Brygadzistów,
 • szkoleń i wdrażania rozwiązań LEAN MANAGEMENT i QUALITY MANAGEMENT,
 • rozwoju kompetencji zespołów sprzedaży i obsługi klienta,
 • podnoszenie kompetencji kadr magazynów i logistyki wewnętrznej,
 • szkoleń w zakresie zarządzania projektami,
 • a nawet kursów obsługi Excel;)

Dbamy, aby nasze działania były odpowiednio udokumentowane i zgodne z wytycznymi. Pomagamy klientom rozliczać projekt. 

Nasze sukcesy w liczbach

 • Pozyskaliśmy dofinansowanie na 70 projektów szkoleniowo-doradczych.
 • Łączna wartość tych projektów to około 9,0 mln. zł.
 • W ramach projektów dofinansowanych podnieśliśmy kompetencje 4 000 osób.
 • Zrealizowaliśmy około 2 000 dni szkoleń i doradztwa w ramach dofinansowanych projektów.
 • Posiadamy certyfikat jakości SUS 2.0 (nr DEKRA/SUS/000019/2, wydany przez DEKRA Certification Sp. z o.o.). Jest to Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych uprawniający do świadczenia usług dofinansowanych.

 

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie przedstawimy szczegóły oferty oraz modelu współpracy.

Szukasz dofinansowania do szkoleń?

Zostaw nam kontakt
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h

  *pole wymagane Administratorem danych osobowych jest KnowHub sp. z.o.o ul. Robotnicza 50 53-608 Wrocław. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będa przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.