Dofinansowanie do szkoleń.

Pozyskanie dofinansowania do rozwoju kompetencji Twoich pracowników może być trudnym i żmudnym procesem. Aż 80% wniosków jest odrzucanych lub kierowanych do poprawki. Pomożemy Ci za darmo wypełnić wniosek i zwiększyć Twoje szanse, nie ważne w jakiej branży pracujesz, sprawdź swoje możliwości!

Od 2007 roku z powodzeniem wspieramy naszych klientów pozyskując dla nich dofinansowania do realizacji projektów rozwojowych. Mamy doświadczenie zarówno z realizacją projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, jak i środków krajowych, jak Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Skorzystanie z dotacji może oznaczać nawet 100% dodatkowych środków w budżecie szkoleniowym. 

Aktualnie zapraszamy do współpracy przy planowaniu, pozyskiwaniu środków i realizacji projektów dofinansowanych z KFS.

Co to jest KFS?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pula środków, którą mają co rok do dyspozycji wszystkie Powiatowe Urzędy Pracy w Polsce. W 2022 będzie to łącznie około 200 mln zł. Środki te są przeznaczone na dofinansowanie działań związanych z podnoszeniem i dostosowaniem kompetencji pracowników przedsiębiorstw, którzy są zatrudnieni na terenie danego powiatu.

O dofinansowanie mogą się starać również duże przedsiębiorstwa. Poziom dofinansowania może osiągnąć 100% kosztów szkolenia dla firm mikro. Dla pozostałych firm jest to 80% kosztów.

 

Jak z nich skorzystać?

Dofinansowanie jest udzielane przez Powiatowy Urząd pracy na podstawie wniosku złożonego przez pracodawcę. Wniosek może dotyczyć więcej niż jednego pracownika i więcej niż jednego szkolenia. 

Pracownicy objęci wnioskiem powinni spełniać kryteria, które co roku ogłasza Ministerstwo odpowiedzialne za sferę pracy (aktualnie MRPiPS). Wśród kryteriów szczególnie ważne dla pracodawców są te związane z wiekiem pracowników (45+) lub wykonywanym przez nich zawodem (barometrzawodow.pl). Co rok do tej puli włączane są również inne i warto śledzić tę kwestię.

Po złożeniu przez pracodawcę wniosku wraz z załącznikami PUP może się do niego odnieść, dopytać o szczegóły, poprosić o zmiany. Ten etap trwa około 2 miesięcy. Po zaakceptowaniu wniosku przez PUP podpisywana jest umowa o udzielenie dotacji i na jej podstawie można rozpocząć projekt szkoleniowy.

Do czego możemy się przydać?

Proponujemy model współpracy, w którym bezpłatnie przygotujemy dla Państwa wniosek o dofinansowanie przy minimalnym zaangażowaniu z Państwa strony a następnie profesjonalnie zrealizujemy dofinansowane usługi. W ostatnich kilka latach z sukcesami realizowaliśmy dzięki KFS:

 • programy typu First Line Manager dla Liderów produkcji / Majstrów / Brygadzistów,
 • programy w zakresie wdrażania LEAN MANAGEMENT i QUALITY MANAGEMENT,
 • kompleksowe programy adresowane do zespołów sprzedaży i obsługi klienta,
 • podnoszenie kompetencji kadr magazynów i logistyki wewnętrznej.
Dowiedz się więcej. Zapis webinaru

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Dowiedz się więcej. Zapis webinaru

Priorytety KFS
na rok 2022

Jak działamy?

1

Zweryfikujemy dostępne możliwości

Organizacje, w zależności od wielkości oraz dotychczas wykorzystanej pomocy publicznej mają różne możliwości pozyskania dofinansowania do projektów rozwojowych. Potrafimy się poruszać w przepisach i procedurach, które regulują pomoc publiczną. W pierwszym kroku współpracy zweryfikujemy dostępne możliwości w oparciu o informacje pozyskane od klienta lub z dane systemów publicznych. Uzyskacie od nas kompleksową i wiarygodną informację o dostępnych źródłach finansowania dla Waszych projektów.

2

Przygotujemy wniosek

Angażując Was w możliwie najmniejszym stopniu opracujemy wniosek o dofinansowanie planowanego projektu rozwojowego. Wesprzemy Was również w kontakcie z urzędami. Na każdym etapie aplikowania o środki pomaga Wam dedykowany konsultant.

3

Zrealizujemy uszyty na miarę projekt rozwojowy

Po uzyskaniu dofinansowania zrealizujemy projekt rozwojowy, zgodnie z planami Waszej organizacji. Nasze dofinansowane projekty dotyczyły między innymi:

 • podnoszenia jakości zarządzania,
 • zwiększania efektywności sprzedaży,
 • innowacyjności i projektów R&D,
 • optymalizacji procesów produkcyjnych,
 • czy zarządzania jakością.

Dbamy, aby nasze działania były odpowiednio udokumentowane i zgodne z wytycznymi. Pomagamy klientom rozliczać projekt. 

Nasze sukcesy w liczbach

 • Pozyskaliśmy dofinansowanie na 50 projektów szkoleniowo-doradczych.
 • Łączna wartość tych projektów to około 8,0 mln. zł.
 • Podnieśliśmy kompetencje 3 500 osób.
 • Zrealizowaliśmy około 1 900 dni szkoleń i doradztwa w ramach dofinansowanych projektów.
 • Posiadamy certyfikat jakości SUS 2.0 uprawniający do świadczenia usług dofinansowanych.

Szukasz dofinansowania do szkoleń?

Zostaw nam kontakt
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą we wskazanym terminie
  *pole wymagane

  Administratorem danych osobowych jest KnowHub sp. z.o.o ul. Robotnicza 50
  53-608 Wrocław. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będa przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.