22.04 – Dzień Ziemi

News > 22.04 – Dzień Ziemi

22 kwietnia wielu ludzi i organizacji będzie świętować Dzień Ziemi. Idea dbania o naszą planetę ma swoje początki w 1970 roku, kiedy to amerykański senator Geylord Nelson zapoczątkował tą “nową świecką tradycję”:-)

Aktualnie święto to obchodzone jest w 192 krajach, dlatego też warto w działaniach eventowych i integracyjnych nawiązać do niego, ponieważ działanie na rzecz Ziemi będzie zapewne wartością na tyle uniwersalną, że zjednoczy w działaniu pracowników niezależnie od narodowości, wyznania,  czy wieku.

Uczczenie Dnia Ziemi będzie świetną okazją do działań propagujących postawy ekologiczne, zdrowy tryb życia (zachęcenie do ruchu, zmiany nawyków żywieniowych), ale także zadbania o dobrostan psychiczny np. dzięki obcowaniu z naturą.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

Proponujemy działania pożyteczne społecznie w najbliższym otoczeniu oraz zgodne z misją organizacji, tak żeby przy okazji budować spójny wizerunek pracodawcy.

Do przykładowych działań, jakie możemy zaproponować należą:

  • sadzenie drzew,
  • bieg firmowy,
  • piknik np. z warsztatami dotyczącymi zdrowego żywienia, zero waste, czy ekonomicznej/ekologicznej jazdy samochodem,
  • budowanie uli,
  • budowanie bud dla zwierząt w schronisku,
  • remont mieszkania rodziny znajdującej się w potrzebie.

Z naszego kilkunastoletniego doświadczenia w organizowaniu eventów i integracji dla naszych klientów, wynika że nic nie działa lepiej na motywację pracowników i poziom ich zaangażowania jak podejmowanie działań użytecznych społecznie. Takie dobrze zorganizowane działanie gwarantuje dobrą zabawę, możliwość integrowania pracowników, wypracowanie rozwiązań np. w zakresie komunikacji w zespole a w finale działania niejednokrotnie wiele wzruszeń. Dodatkowo jest doskonałą okazją do zaangażowania pracowników w działanie employer brandingowe.

Zapraszamy do kontaktu przez www.eventhub.pl