Poznaj bliżej platformę GrowMate

2023 > Poznaj bliżej platformę GrowMate

Ostatnio mamy sporo pytań o programy rozwojowe bazujące na indywidualnych metodach pracy. Rozproszenie zespołów sprawiło, że coraz trudniej znaleźć odpowiadające wszystkim czas i miejsce na spotkanie, warsztat czy szkolenie. Stąd wzrost zainteresowania tego typu formami rozwoju.

Możliwe jest zorganizowanie całego programu w taki sposób, jak również uzupełnienie klasycznych szkoleń czy warsztatów o indywidualne wsparcie rozwoju.

Świetnie nam się sprawdza model:

Warsztat ➡️ sesja indywidualna ➡️ warsztat ➡️ sesja indywidualna -> itd.

Lub

Teambuilding + warsztat ➡️ sesja indywidualna ➡️ sesja indywidualna ➡️ sesja indywidualna ➡️ warsztat podsumowujący

Taka struktura projektu rozwojowego, z jednej strony, działa integrująco na grupę i pozwala uczestnikom budować wspólne kompetencje i język, a z drugiej strony zapewnia czas na namysł nad indywidualnymi wyzwaniami poszczególnych uczestników (menedżerów, HiPo, sukcesorów czy handlowców).

Metody nauki jeden na jeden, czyli tak zwane “indywidualne nauczanie” to nie nowość. Różne formy tego typu pracy znamy z historii. W tym modelu nauczania, trener skupia się na jednej osobie i dostosowuje swoje metody nauczania do indywidualnych potrzeb i tempa nauki.

Oto kilka przykładów metod nauki jeden na jeden, z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia:

🔴Szkolenia indywidualne. Zajęcia indywidualne prowadzone przez trenera, podczas których skupia się on wyłącznie na jednej osobie. Zajęcia te mogą odbywać się fizycznie lub przy użyciu technologii, takich jak Skype lub Zoom. Metoda ta świetnie nadaje się do treningu wystąpień publicznych, organizacji indywidualnej pracy, onboardingu czy psychoedukacji.

🔴Mentoring to forma wsparcia, w której doświadczony pracownik lub specjalista udziela merytorycznej pomocy osobie, która potrzebuje wsparcia w rozwoju swoich umiejętności lub kompetencji. Ta forma doskonale sprawdza się w procesach typu action learning, gdzie osoba ucząca się rozwiązuje swoje zawodowe wyzwania korzystając z doświadczenia i wiedzy

🔴Coaching. Dla wielu osób coaching to synonim sesji 1 na 1. Oczywiście nie jest jednak tak, że każde takie spotkanie to coaching. Modelowo w coachingu to klient „wie już wystarczająco dużo żeby sobie poradzić” a coach tę wiedzę wydobywa i pomaga zamienić w plan i konkretne działania.

🔴Indywidualne konsultacje to spotkania z ekspertem, podczas których osoba ucząca się może zadawać pytania i uzyskać wsparcie w rozwiązywaniu konkretnych problemów związanych z pracą, które wykraczają poza typowe/dotychczasowe obowiązki i zadania. Przykładem może być konsultacja z prawnikiem w zakresie odpowiedzialności menedżera.

🔴Sesje wsparcia psychologicznego. Tu model 1na1 również się sprawdza. Daje osobie uczestniczącej możliwość zadania pytań i omawiania spraw, które byłyby dla niej krępujące w rozmowie na forum.

Przewidzieliśmy wzrost zainteresowania tymi formami wsparcia już jakiś czas temu i rozpoczęliśmy pracę nad naszą nową platformą – GrowMate. Jest to miejsce łączące trenerów i ekspertów z osobami, które realizują indywidualne programy rozwojowe adekwatne do ich aktualnej sytuacji zawodowej.

Wciąż coś poprawiamy i cyzelujemy. Możemy się już pochwalić stroną dedykowaną temu projektowi – www.GrowMate.pl

Zapraszamy do odwiedzenia i kontaktu😉 #HR #szkolenia #warsztaty #coaching #mentoring #KnowHub #GrowMate